Podstrona: Album – 70 lat Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Album – 70 lat Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza

2022-06-01 , red.  Beata Motyka, graf. Piotr Oczoś
Album – 70 lat Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza

W minionym roku obchodziliśmy jubileusz naszej uczelni. Z tej okazji Politechnika Rzeszowska wydała „Album – 70 lat Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza”. Na ponad 400 stronach udokumentowano najważniejsze wydarzenia z życia uczelni. Zilustrowano historię uczelni od powstania Wyższej Szkoły Inżynierskiej, jej działalność, unowocześnianie i rozwój. Fotografie opatrzono opisami zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

W albumie przedstawiono poczet rektorów naszej uczelni oraz zdefiniowano istotne etapy procesu rozbudowy jej struktury organizacyjnej. Opisano działalność dydaktyczną i naukową wydziałów oraz jednostek międzywydziałowych uczelni, wskazując na jej specyfikę i unikatowość w skali kraju, wynikającą m.in. z realizacji szkolenia pilotów w Ośrodku Kształcenia Lotniczego w Jasionce czy Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej. Album dokumentuje działalność społeczności akademickiej, której zawdzięczamy obecny wizerunek Politechniki Rzeszowskiej. Ilustruje aktywność studencką w sferze kultury, sztuki i sportu, np. w ramach Chóru Akademickiego, Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny”, Akademickiego Radia i Telewizji „Centrum” czy Centrum Sportu Akademickiego. W albumie nie mogło zabraknąć opisu wydarzeń związanych ze współpracą międzynarodową Politechniki Rzeszowskiej, w tym realizacji programu Erasmus+, jak również odniesienia do miejsca i roli uczelni w Rzeszowie i regionie.

„Album – 70 lat Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza” stanowi kompendium wiedzy dotyczącej dziejów jedynej na Podkarpaciu uczelni technicznej w atrakcyjnej szacie graficznej. Album można nabyć w sklepie internetowym PRz