Podstrona: Ankietyzacja na Politechnice Rzeszowskiej – zaproszenie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Ankietyzacja na Politechnice Rzeszowskiej – zaproszenie

2022-06-27 , red.  Anna Białogłowska-Gadomska
Ankietyzacja na Politechnice Rzeszowskiej – zaproszenie

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Rzeszowskiej nr 5/2021 w sprawie aktualizacji zasad i trybu przeprowadzania ankietyzacji i hospitacji zajęć dydaktycznych, w porozumieniu z Samorządem Studenckim oraz Samorządem Doktorantów został ustalony termin udostępniania formularzy ankiet w systemie USOS-web w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022 od 22 czerwca 2022 r. do 12 lipca 2022 r. Termin obejmuje zarówno sesję zasadniczą, jak i sesję poprawkową.

Ankietowa ocena procesu kształcenia jest jednym z elementów Uczelnianego Systemu Zapewniania Jakości Kształcenia i stanowi źródło informacji o jakości procesu kształcenia. Badania ankietowe prowadzone są z zachowaniem zasad anonimowości, poufności oraz dobrowolności ankietowanych.

Studenci i doktoranci za pomocą ankiet oceniają: nauczycieli akademickich i inne osoby prowadzące zajęcia dydaktyczne, zajęcia dydaktyczne (przedmioty), organizację studiów, pracowników niebędących nauczycielami akademickimi zaangażowanych w obsługę procesu kształcenia.

Ankietyzacja daje możliwość wpływu na poprawę jakości kształcenia na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.