Podstrona: Cztery medale na międzynarodowym turnieju robotów dla studentów PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Cztery medale na międzynarodowym turnieju robotów dla studentów PRz

2018-03-21
Cztery medale na międzynarodowym turnieju robotów dla studentów PRz

Studenci Politechniki Rzeszowskiej wzięli udział w X Międzynarodowym Turnieju Robotów „Robotic Tournament". Kolejny raz udowodnili, że są najlepsi, pokonując blisko 50 zespołów i zdobywając 4 medale w poszczególnych konkurencjach.

W zawodach w Rybniku wzięło udział 12 studentów Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych & Rzeszowskiej Grupy IT, tj. Marcin Biszczanik, Michał Cieszyński, Marcin Goral, Łukasz Gotówko, Marcin Hubacz, Karol Pyśniak, Marek Ruman, Tomasz Suprun, Jakub Szczap, Wiola Wajda.

Studenci Politechniki Rzeszowskiej rywalizowali z zawodnikami z Niemiec, Czech i Włoch.

Udało im się zdobyć aż cztery medale: złoty w kategorii Line Follower Enchanced, dwa srebrne w kategorii RoboDragRace normal i  RoboDragRace for LEGO oraz brązowy medal w konkurencji  Freestyle.

- W kategorii Freestyle, która zawsze jest kategorią wyjątkową, nigdy nie wiadomo kto wygra, gdyż pokazywane projekty są bardzo zróżnicowane – tłumaczy Marcin Hubacz z Rzeszowskiej Grupy IT.

Turniej Robotic Tournament to jedna z największych imprez robotycznych środkowej Europy. Jubileuszowa X edycja zawodów składała się z czternastu konkurencji, w których zmagały się roboty miłośników mechatroniki i robotyki.