Podstrona: Delegacja z Narodowego Uniwersytetu Lotnictwa w Kijowie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Delegacja z Narodowego Uniwersytetu Lotnictwa w Kijowie

2018-10-31
Delegacja z Narodowego Uniwersytetu Lotnictwa w Kijowie

W ramach programu Erasmus+, który jest realizowany przez Dział Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej z Kazachstanem, Ukrainą oraz Uzbekistanem w dniach 22-26 października 2018 r. na naszej uczelni gościliśmy prof. Valentyne Groza oraz dr Sergii Shamanskyi, którzy są wykładowcami w Narodowym Uniwersytecie Lotnictwa w Kijowie.

Projekt Erasmus+ stwarza możliwość wymiany akademickiej studentów i pracowników szkół wyższych pomiędzy następującymi uczelniami National Aviation University i National Transport University z Kijowa, a także Taraz State University z Kazachtsanu i Andijan Machine-Building Institute z Uzbekistanu. Spotkanie było  zatem doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i omówienia perspektyw przyszłej współpracy.

W ramach wizyty w Politechnice Rzeszowskiej prof. Groza wygłosił gościnnie wykład dla studentów Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz, który spotkał się z dużym zainteresowaniem. Zaproszeni goście  poznali infrastrukturę naukowo-badawczą oraz wydziałowe laboratoria Politechniki Rzeszowskiej.