Podstrona: Nawiązanie współpracy z Knowledge University z Erbil / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nawiązanie współpracy z Knowledge University z Erbil

2021-05-24 , red.  Marta Jagiełowicz
Od lewej: Y. Khalaf, D. Nashwan Salem, prof. J. Sęp, P. Grabek, prof. G. Ostasz,

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z Knowledge University z Erbil. Sygnatariuszami umowy byli rektor naszej uczelni prof. Piotr Koszelnik oraz prezydent Knowledge University prof. Kayhan Zrar Ghaffor.

Wizyta przedstawicieli Knowledge University

6 maja br. w Sali Senatu Politechniki Rzeszowskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli obu stron, którego celem było omówienie możliwości współpracy naukowej i studenckiej uczelni. Naszą uczelnię reprezentowali prorektor ds. studenckich prof. Grzegorz Ostasz oraz prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. Jarosław Sęp, natomiast gośćmi byli Yousif Khalaf, prezes JDK-team Consulting, Yousif Azeez Barzani z Knowledge University, Dalzar Nashwan Salem, pełnomocnik Knowledge University ds. współpracy międzynarodowej oraz Piotr Grabek, koordynator współpracy pomiędzy polskimi a irackimi przedsiębiorcami.

Podpisanie umowy

W wyniku przeprowadzonych rozmów uczelnie podpisały umowę o współpracy w dziedzinie nauki, technologii i badań naukowych. Strony zadeklarowały chęć prowadzenia badań naukowych w ramach wspólnie opracowywanych projektów badawczych, możliwości wymiany pracowników i studentów, realizowania wspólnych publikacji, materiałów naukowych itp. Zgodnie z umową zostanie opracowany program prac, który powinien być aktualizowany co trzy lata. Szczegóły dotyczące m.in. liczby pracowników i studentów mogących brać udział w wymianie, warunków finansowania ich pobytu zostaną uzgodnione w protokołach roboczych opracowanych dla każdego działania.

Knowledge University to prywatna uczelnia, która powstała w 2009 r. i posiada licencję Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych w Regionie Kurdystanu w Iraku. W jej strukturze funkcjonują: College of Engineering, College of Science, College of Law, College of Education, College of Administrative and Financial Sciences, College of Pharmacy. Obecnie na Knowledge University studiuje ok. 2,5 tys. studentów.