Podstrona: Politechnika Rzeszowska na XVII Targach Edukacyjnych Edu Salon / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska na XVII Targach Edukacyjnych Edu Salon

2023-03-10 , red.  Alicja Miłek
Stoisko Politechniki Rzeszowskiej,

Dlaczego warto wybrać studia na Politechnice Rzeszowskiej, jakie warunki należy spełnić, by dostać się na poszczególne kierunki studiów oraz jakie są możliwości uczestnictwa w organizacjach studenckich? To tylko część pytań, na które odpowiadali przedstawiciele naszej uczelni podczas XVII Targów Edukacyjnych Edu Salon. Dwudniowe, największe w województwie podkarpackim przedsięwzięcie wystawiennicze branży edukacyjnej odbyło się 1-2 marca br. na Hali Podpromie w Rzeszowie.

Prezentacja uczelni

Dla Politechniki Rzeszowskiej udział w Targach Edukacyjnych EduSalon był doskonałą okazją do prezentacji oferty edukacyjnej uczniom szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego. Pracownicy Biura Promocji przygotowali atrakcyjne stoisko cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem tegorocznych maturzystów, którzy zastanawiają się nad wyborem uczelni i kierunku studiów. Młodzież uzyskała odpowiedź na wszelkie pytania dotyczące oferty kształcenia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, miasteczka akademickiego, infrastruktury uczelni oraz możliwości rozwoju swoich pasji w ponad 60 kołach naukowych, Chórze Akademickim, Zespole Pieśni i Tańca „Połoniny” oraz w Akademickim Radiu i Telewizji Centrum. Przedstawiciele wydziałów, pracownicy Biura Promocji oraz studenci Politechniki Rzeszowskiej odpowiadali również na pytania dotyczące życia akademickiego, wysokości stypendiów czy zasad uzyskiwania miejsc w domach studenckich.

Podczas dwudniowych targów dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja poprowadzona przez Annę Nieczaj i Jana Goca z Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej pt.: „Studia na PRz – rozwiń swoje możliwości”.

Politechnika na targach edukacyjnych

W marcu przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej będą prezentować ofertę kształcenia naszej uczelni podczas targów edukacyjnych w Lublinie, Warszawie, Radomiu i Katowicach.